Yargı Kararları Uygulanmalı, Atama ve Görevlendirmeler Liyakat Gözetilerek Yapılmalıdır

257 views Leave a comment

İsmail Koncuk’un yaptığı basın açıklamasında bahsi geçen bölüm şöyle:

YARGI KARARLARI UYGULANMALI, ATAMA VE GÖREVLENDİRMELER HAK VE ADALET ÖLÇÜSÜNDE, LİYAKAT GÖZETİLEREK YAPILMALIDIR. İL/İLÇE EMRİ MUTLAKA UYGULANMALIDIR.

Öte yandan;

-Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı’nda yargı kararlarının uygulanmaması adet haline getirilmiştir. Başta yönetici atamaları ve şube müdürlüğü atamaları olmak üzere birçok yargı kararı görmezden gelinerek, iş ve işlemler Bakanlık yetkililerinin tayin ettiği şekilde gerçekleştirilmektedir. Oysa hukuka inanan, erdem sahibi herkes yargıya saygılı olmalı, tıpkı müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı sınavında sadece yazılı sınav puanlarının dikkate alınması gerektiğine dair yargı kararına uyulduğu gibi MEB tüm yargı kararlarına saygılı olmalıdır. Yönetici atama mevzuatı değiştirilmeli, torpil, adam kayırma, yandaşlığın kamu hayatında yeri olmamalıdır. Birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı, birleştirici unsurlara ağırlık verildiği bugünlerde liyakate, bilgiye, ehil olmaya önem verilmesi, yargı kararlarının uygulanması ülkeyi yönetenlerin samimiyetini de ortaya koyacaktır. İnsanların sırf makam, mevki için çıkarları doğrultusunda hareket ederek, sendikal tercihlerini belirlemesi, bu

Haberin devamı için TIKLAYINIZ

Yargı Kararları Uygulanmalı, Atama ve Görevlendirmeler Liyakat Gözetilerek Yapılmalıdır. Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı …
Hatırlarsanız, yönetici görevlendirmelerinde mülakatla getirilen okul …. YARGI KARARLARI UYGULANMALI, ATAMA VE GÖREVLENDİRMELER HAK VE ADALET ÖLÇÜSÜNDE, LİYAKAT GÖZETİLEREK YAPILMALIDIR.
Sözleşmeli öğretmen alımı için mülakatlar yapılmıştır. … Hatırlarsanız, yönetici görevlendirmelerinde mülakatla getirilen okul yöneticilerine hepimiz tanıklık …. YARGI KARARLARI UYGULANMALI, ATAMA VE GÖREVLENDİRMELER HAK VE ADALET ÖLÇÜSÜNDE, LİYAKAT GÖZETİLEREK YAPILMALIDIR.

Author Bio

No Description or Default Description Here

You must be logged in to post a comment Login

Bir Cevap Yazın