Yapılanlar Öğretmenlere Müstahak mı?

36 views Leave a comment

Toplamda 950 bin civarında personeli olan Milli Eğitim Bakanlığında bunun yaklaşık 850 binini eğitim öğretim hizmetleri sınıfı mensubu yani öğretmenler oluşturuyor.

Türkiye’nin en çok üyeye sahip sendikası da yaklaşık olarak 400 bin ile Eğitim Bir Sen.

Yani her iki öğretmenden biri EBS üyesi.

Eğitim Bir Sen’in MEB merkez teşkilatı ve özellikle de il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerindeki etkisi herkesçe malum. Özellikle son 3 yıl içerisinde tüm il ve ilçe milli eğitim müdürleri Eğitim Bir Sen yöneticilerinden seçildi. Tüm eğitim kurumu yöneticileri EBS’li üyelerden ya da EBS’den onay almış kişilerden seçildi.

İşte her iki öğretmenden birinin üye olduğu yetkili sendikanın tam egemenliğinde olan MEB’de son dönemde şu çok önemli değişiklikler oldu:

– Tüm ilçe milli

Haberin devamı için TIKLAYINIZ

KPSS puanıyla göreve gelme sistemi kaldırıldı ve öğretmenler … Yapılanlar için “Bunlar öğretmenlere müstahak” diyesiniz geliyor ama iş öyle …
Toplamda 950 bin civarında personeli olan Milli Eğitim Bakanlığında bunun yaklaşık 850 binini eğitim öğretim hizmetleri sınıfı mensubu yani …
MEB tarafından yayımlanan beş yıllık Öğretmen Strateji Belgesi eğitim hayatına getirdiği yenilikler bir yana öğretmenlere dört … “Sen asli öğretmenlik sınavını geçtin mi bakayım? …. Yapılanlar Öğretmenlere Müstahak mı?

Author Bio

No Description or Default Description Here

You must be logged in to post a comment Login

Bir Cevap Yazın