2019 ÖĞRETMENEVLERİ FAALİYET MODÜLÜ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan MEBBİS sistemi pek çok modülün oluşturulmasında ve kullanıma sunulmasında önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Öğretmen, yönetici ya da öğrenciler tarafından kullanılan çeşitli modüller MEBBİS üzerinden ulaşılabilir durumdadır.

MEBBİS’te yer alan modüllerden bir tanesi de öğretmenevleri faaliyet modülüdür. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmete sorulan öğretmen evleri ile ilgili tüm bilgiler ve işlemler öğretmenevleri faaliyet modülü üzerinden yürütülmektedir. Böyle bir modülün kurulması tesislerin kolay bir şekilde yönetilmesini sağlarken tek bir merkez üzerinden tüm öğretmenevlerinin de kontrol edilmesini kolaylaştırmaktadır.

öğretmenevleri faaliyet modülü ile birlikte öğretmenevlerindeki gelir gider tabloları, veri girişleri gibi bilgilerin eklenmesi ve online olarak işlemlerin yapılmasını amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özellikle yönetimi yapılan öğretmenevi faaliyet modülü yoğun bir kullanıma sahiptir. Özellikle yaz aylarında vatandaşların daha çok kullandığı öğretmenevi faaliyet modülü ile birlikte hem kişilerin barınma konusundaki ihtiyaçları giderilmekte hem de modül üzerinden sağlanan veriler ile birlikte öğretmen evlerinin yönetimi sorunsuz ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Öğretmenevleri faaliyet modülü hakkında bilgi almak ya da modül üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin MEBBİS üzerinden açılan sayfaya erişim sağlaması yeterli olacaktır. Tüm modüllerin giriş noktası MEBBİS olduğu için kişilerin öğretmenevleri faaliyet modülünde de yine MEBBİS resmi sayfasını ziyaret etmesi gerekecektir. Sayfa üzerinden yapılan işlemlerde herhangi bir ücret ödenmezken sadece yetkili kişiler tarafından modüllerin kullanabildiği unutulmamalıdır. https://mebbis.meb.gov.tr/ üzerinden modül kullanılabilir.

Bir cevap yazın