2019 Mebbis Giriş

MEBBİS GİRİŞ SAYFASI

Her yıl içerisinde İl ve İçi Yer Değiştirme işlemleri yapılmaktadır.

Görevli Öğretmenler Mebbis giriş sayfası aracılı ile ” İl İçi Atama Başvuru Ekranından ” tayin başvurusunda bulunabileceklerdir.

MEBBİS İL İÇİ ATAMA BAŞVURU EKRANI

Mebbis il içi Yer Değiştirme MEBBİS Başvuru Ekrаnı ile istеğе bağlı olarak yer değiştirme başvuru işlemleri MEBBİS üzerinden yapılmaktadır.

Ayrıca il içi yer değiştirme başvuru işleminden sonra öğretmenlerimiz, MEBBİS sistemini kullanarak il dışı atama başvurularını da yapabileceklerdir.

MEBBİS personel atama işlemleri bölümünden T.c kimlik no vе mebbis şifresi ile giriş yapılarak yıl içerisinde il içi yer dеğiştirmе başvuru ekranına ulaşılabiliсektir.

Mebbis Giriş İçin : Tıklayınız

MEBBİS Şifremi Unuttum Bölümü Nasıl Kullanılır?

MEBBİS sistemini kullanmak için üyelik bilgileri gerekirken özellikle şifresini unutan kullanıcılar için site üzerinden şifremi unuttum bölümü açılmış durumda. Şifremi unuttum bölümüne giriş yapıldığında kullanıcıların yeni bir şifre alması için bir form ekranda açılırken bu formun doldurulması ile birlikte kolay bir şekilde yeni bir şifre belirleyebiliyor.

Kullanıcıların şifremi unuttum bölümüne giriş yapması halinde ekranda yer alacak form şöyledir;

sifremiunuttum
sifremiunuttum
Resimde de görüldüğü üzere kişilerin bilgi alabilmesi ve yeni bir şifre belirleyebilmesi adına formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekiyor. Formun doldurulmasının ardından ise kullanıcılar yeni şifreye kolay bir şekilde erişim sağlayabiliyor.

Kişilerin form üzerinden belirlemesi gereken yeni şifrede dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunurken yeni şifrenin son 3 şifre ile aynı olmaması en önemli kriter olarak belirtiliyor.

e sınav
MEBBİS E Sınav Modülü

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından üzerinde çalışmalar sürdürülen ve son hali verilen MEBBİS e sınav modülü sayesinde sınavların online olarak yapılabilmesi amaçlanırken, online olarak yapılan sınavlar ile birlikte hem sınav maliyetleri düşerken güvenlik de sağlanmış oluyor.

MEB e sınav modülü ile birlikte kullanıcıların sınavlara dair pek çok konuda bilgi alması mümkün olurken sınavlara itiraz etme noktasında da kişilere seçenek sunulmuştur. MEBBİS e sınav modülüne giriş yapıldığında kullanıcıların aşağıdaki resimde görülen sayfaya erişim sağlaması gerekiyor;

Mebbis E Sınav Modülü İçin : Tıklayınız

Merkezi Sistem Sınavları Ücret Tahakkuk Programu (MSS UTP)

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürürlüğe koyulan bir diğer uygulamada MEBBİS bünyesinde oluşturulmuştur. Merkezi Sistem Sınavları Ücret Tahakkuk Programı (MSS UTP) olarak adlandırılan yeni uygulamada ortak sınavlarda görev alan personeller için ücret tahakkuk konusundaki işlemler program aracılığıyla yapılabilmektedir. Programın kullanılması sınav yapılan okuldaki yöneticiler tarafından gerçekleştirilmektedir.

MSS UTP
MSS-UTP
MSS UTP İçin : Tıklayınız

TEFBİS

TEFBİS olarak adlandırılan uygulama Türkiye’de Eğitimin Finansmanı Ve Eğitim Harcamaları Bilgi Yönetim Sistemi olarak oluşturulmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim verilen okullar da okul aile birliğinin harcamalarına yönelik tüm bilgilerin kayıt altına alınması amacıyla oluşturulan bu uygulama tüm okullarda kullanılmalıdır. TEFBİS ekranı resimde görüldüğü gibidir;

Tefbis
Tefbis

“2019 Mebbis Giriş” için bir yorum

Bir cevap yazın