2019 MEBBİS BECAYİŞ

Becayiş, memuriyet görevi gören kişinin herhangi bir nedenden dolayı takas işlemi ile görev yerini değiştirme uygulamasıdır. Özellikle ataması gerçekleşmeyen ve eş durumundan yararlanamayan öğretmen atama yapılmasını istediği bölgede bulunana ve şu andaki görev yerine nakledilmeyi bekleyen başka bir öğretmen ile yer değiştirebilmektedir. Kısa süre öncesine kadar MEB’de becayiş uygulaması sağlıklı biçimde yürümüyorken, günümüzde bu yönde atılan olumlu adımlar sayesinde becayiş gerçekleşebilmektedir.

Mebbis becayiş uygulaması Mebbis sayfasından öğretmenlere duyurulmaktadır. Öğretmen Mebbis becayiş sorgulaması için kullanıcı adı ve güvenlik şifresini kodlayarak sorgulama yapabilmektedir. 2014 Mebbis becayiş uygulaması bir takvim ile yer değişikliği bekleyen öğretmenlere duyurulmaktadır.

Buna göre 2014 MEB becayiş başvuru 30 Haziran ile 4 Temmuz aralarında gerçekleşmekte başvuru sonuçları ise 8 -10 Temmuz tarihlerinde duyurulmaktadır. Özür grubu becayiş başvuruları ise 25 -29 ağustos arasında kabul edilmekte, özür grubu becayiş sonuçları ise 1 -3 Eylül tarihinde Mebbis sayfasından ilgili öğretmenlere duyurulmaktadır.

Bir cevap yazın