Koruyucu ailelere 'FETÖ' incelemesi

233 views Leave a comment

Edinilen bilgiye göre, FETÖ‘nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya imzasıyla, FETÖ/PDY yapılanmasıyla mücadele çerçevesinde 81 il müdürlüğü, merkez teşkilatı ve Darülaceze Başkanlığına gönderilen genelge kapsamında yürütülen kapsamlı incelemeler devam ediyor.

Genelgeyle tüm birimlerde FETÖ/PDY yapılanmasının varlığını araştırmaya yönelik kapsamlı çalışma başlatılırken, Bakanlığın denetiminde veya koordinasyonunda olan hizmet modelleri de bu çalışma kapsamına dahil edildi.

ÇOCUKLAR GERİ ALINACAK

Bakanlığın genelgede yer alan talimatlar kapsamında FETÖ ile mücadele için başlattığı çalışmaların bir kolu da Türkiye genelinde sayıları 5 bini bulan koruyucu ailelere uzandı.

İncelemeler sonunda FETÖ/PDY yapılanmasıyla herhangi bir aidiyeti, bağı, yakınlığı olduğu ya da hakkında adli işlem başlatıldığı tespit edilen koruyucu ailelerde bulunan çocuklar geri alınacak.

Öte yandan devlet koruması altında bulunan ve yurtlarda

Haberin devamı için TIKLAYINIZ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca FETÖ ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen incelemeler koruyucu ailelere uzandı.
5 bin aile incelemeye alındı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Türkiye genelinde sayıları 5 bini bulan koruyucu ailelerin FETÖ/PDY ile bağının …
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmaları, koruyucu ailelere de uzandı. 5 bin ailenin FETÖ ile bağı ya da irtibatının olup olmadığı …

Author Bio

No Description or Default Description Here

You must be logged in to post a comment Login

Bir Cevap Yazın