Kim ne kadar alıyor,işte zamlı memur maaşları

338 views Leave a comment

Memur Sen‘in yaptığı açıklamada toplu sözleşme kazanımları ile birlikte memur maaşları zammı enflasyonu ezdi denildi

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) ve Kamu İşveren Heyeti arasında imzalanan, 2016 ve 2017 yıllarına ait maaş zamları ile diğer mali ve sosyal haklarının düzenleyen 3. Dönem Toplu Sözleşmeye ilişkin kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine yapılan zamlar belli oldu.

Buna göre kamu görevlileri 2016 yılının ikinci altı aylık (Temmuz-Aralık) dönemi için yüzde 5 oranında zam aldı. Zamlı maaşlar, 1 Temmuz’dan geçerli olacak ve 15 Temmuz itibariyle kamu görevlilerine ödendi. Ayrıca en düşük ve en yüksek memur maşları belli oldu.

 

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “2016-2017 yıllarını kapsayan Toplu Sözleşmeleri tarihi bir başarı ve büyük bir zafer olduğunu söylemiştik. Ekonomik rakamlar ve istatistikler bizim bu tarihi başarımızı bir kez daha teyit etmiştir.

İlk 6 aylık dönemde kamu görevlileri maaşlarında enflasyonun üzerinde 2,37 oranında artış sağlanmıştır. Bu başarı kamu görevlilerinin başarısıdır. Büyük Memur-Sen ailesinin başarısıdır. Takım çalışmasının ve ekip ruhunun sonucudur. Memurun maaş zammı enflasyonu ezdi” ifadelerini kullandı. 

 İşte o Açıklama:

Memur-Sen ve Kamu İşveren Heyeti arasında imzalanan ve 2016 ve 2017 yıllarına ait maaş zamları ile diğer mali ve sosyal haklarının düzenleyen 3.Dönem Toplu Sözleşme gereği, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2016 yılının ikinci altı aylık (Temmuz-Aralık) dönemi için %5 oranında zam yapıldı.

Zamlı maaşlar, 1 Temmuz’dan geçerli olacak ve 15 Temmuz itibariyle kamu görevlilerine ödenecek. Temmuz-Aralık dönemindeki enflasyonun %5’den fazla olması halinde, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2017 Ocak ayından geçerli olmak üzere ayrıca enflasyon farkı oranında zam yapılacak.

 2016 YILI İLK ALTI AYINDAKİ %6’LIK MAAŞ ZAMMI ENFLASYONUN 2,37 PUAN ÜSTÜNDE

Memur-Sen ve Kamu İşveren Heyeti arasında imzalanan 3.Dönem Toplu Sözleşmeyle, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2016 yılında birinci altı ay için %6, ikinci altı ay için %5 olmak üzere toplamda yıllık %11,30 oranında zam yapılmasına karar verilmişti.

Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2016 Ocak-Haziran döneminde 1 Ocak 2016’dan geçerli olmak üzere, -2016

Haberin devamı için TIKLAYINIZ

2016 itibariyle en düşük memur maaşına 108 lira, ortalama memur maaşına 144 lira zam gelecek. İşte yeni yılda memurların alacakları maaşlar. 1/19 2016'da …
Toplu sözleşme çerçevesinde memur maaşları 2016 yılı zam oranı yüzde 6 olarak belirlendi. … Yeni zamlı maaşlar, memur maaşları dereceye göre hangi memur ne kadar maaş alacak? MEMUR MAAŞLARI … ALACAK? İŞTE 2016 YILI MEMUR MAAŞLARI …. Adile Naşit kimdir & ilk hangi filmde oynamıştı?
Kamyon otomobili biçti: 1 yaralı; Askeri alan yakınında korkutan yangın! Ataşehir'de banka … İşte 2015 memur maaşı düzenlemesi;. Memur ve …

Author Bio

No Description or Default Description Here

You must be logged in to post a comment Login

Bir Cevap Yazın