E-Okul Mobil Giriş

323 views Leave a comment

E-Okul mobil giriş uygulaması, E-Okul hizmetlerine taşınabilir akıllı cihazlar üzerinden ulaşabilmek için hizmete konulmuş olan bir uygulamadır. Normalde bilindiği gibi E-Okul hizmetleri, sistemin internet sitesi üzerinden verilmektedir. E-Okul sisteminin sunduğu kolaylıklardan faydalanmak isteyenlerin internet bağlantısı olan bir bilgisayar kullanmaları gerekmekteydi. Fakat artık değişen ve sürekli yenilenen teknolojik gelişmeler, bu tür hizmetlerde de bir tür yenilik ihtiyacı yaratmıştır. Bu nedenle E-Okul mobil giriş uygulamaları da artık akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilmek üzere geliştirilmiştir. Bu sayede E-Okul kullanıcıları, istedikleri yerde ve istedikleri zamanda sadece akıllı telefonlarına yükleyecekleri bir uygulama sayesinde sistemin getirdiği kolaylıklardan faydalanabileceklerdir. E Okul mobil giriş uygulamalarının kullanımı oldukça kolaydır. Siz okurlarımız için hazırladığımız içeriğin devamında, E-Okul mobil giriş uygulamaları ve E-Okul sistemi hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde hizmete koyulmuş olan eğitim ve öğretim sistemine göre, okula başlayan öğrencilerin, sınıf geçmeli bir plan üzerinden öğrenim hayatlarını tamamlamaları gerekmektedir. Sınıf geçmeli bu sistemde öğrenciler için asıl önemli olan kısım, gerekli olan yeterlilikleri gösterip, o sırada bulundukları sınıfı başarı ile bitirmeleri ve bir sonraki sınıfa geçmeleri gerekmektedir. Öğrenciler öğrenim hayatlarına ilkokuldan başlarlar ve devamında ortaokul ve liseyi bitirmeye çalışırlar. İşte bu üç farklı aşama arası geçişleri de sınıf atlayarak yapmaları beklenmektedir. Bu nedenle ülkemizdeki eğitim ve öğretim sistemi, öğrencilerin sınıf geçip geçememelerine karar verebilmek için sınavlar yapılmasını uygun görmüştür. Her sene içerisinde iki ayrı dönemde olmak üzere öğrenciler çeşitli konular üzerine bir sürü ders almaktadırlar. Öğrencilerin almaları gereken bu dersler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafında hazırlanan müfredata göre belirlenmektedir. Müfredatta belirtilmiş olan bu derslerden öğrenciler sınavlara girerler bu sınavların sonuçlarına göre de sınıf geçme durumları belirlenmektedir. Her sene iki defa dönem sonlarında öğrencilere verilen karnelerde bu notlar yazmaktadır. Karnelerde öğrencilerin o dönem göstermiş oldukları genel başarı özet halinde yer almaktadır. Normalde öğrencilerin bu genel başarılarını öğrenmek için, öğrenci velilerinin karneleri beklemesi gerekmekteydi. Fakat bu durum talepleri yeteri kadar karşılamadığı için Milli Eğitim Bakanlığı 2007 senesinde E-Okul sistemini öğrenciler, öğrenci velileri ve öğretmenlerin hizmetine açmış bulunmaktadır. Bunun üzerinde artık akıllı telefon ve tabletlerin çok popüler olması nedeni ile şu an EOkul mobil giriş uygulamaları revaçtadır.

E Okul mobil giriş uygulamalarını kullanabilmek için, öncelikle gerekli yeterliliklere sahip akıllı cihazlara sahip olmanız gerekmektedir. E-Okul hizmetinin sağladığı faydalar, bilgisayar üzerinden bile kullanıldığında azımsanamayacak bir katkı sağladığı göz önüne alınırsa, EOkul mobil giriş hizmeti, bu faydalardan istediğiniz anda ve yerde yararlanmanızı sağlayacaktır. Bu nedenle akıllı cihazı bulunan her okurumuza E-Okul mobil giriş uygulamalarını kullanmalarını tavsiye edebiliriz. Yazımızın devamında E-Okul mobil giriş uygulamalarını nasıl yükleyeceğiniz ve kullanacağınız anlatacağız.

E-Okul Mobil Giriş Uygulamaları


Yazımızın başında söylediğimiz gibi E-Okul mobil giriş uygulamalarını kullanabilmek için öncelikle gerekli mobil cihazlara sahip olmanız gerekmektedir. Piyasada en çok kullanılan iki işletim sistemi bulunmaktadır ve bu işletim sistemine göre E Okul mobil giriş için uygulamalar geliştirilmiştir. Bu iki işletim sistemi için de uygulamaları nasıl yüklemeniz gerektiğini anlatacağız.

İlk olarak iOS işletim sistemine sahip cihazlar ile başlayalım. E-Okul mobil giriş uygulaması, iOS işletim sistemine sahip cihazınızın uygulama marketinde bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken şey, cihazınızda bulunan App Store uygulamasına girerek arama kısmına “E-Okul mobil” yazmak ve çıkan uygulamayı indirmektir.

Bir diğer popüler işletim sistemi olan Android için ise, E Okul mobil giriş uygulaması yüklemek için yine aynı türde bir yol izleyeceğiz. Öncelikle Android işletim sistemli mobil cihazınızda bulunan Play Store isimli uygulama mağazasına girin ve arama kısmına “E-Okul mobil” yazın. Çıkan uygulamayı indirip kurun.

Artık her iki işletim sistemine sahip cihazlarınızda E-Okul mobil giriş uygulaması indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Android E-Okul Mobil Giriş Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!

iOS E-Okul Mobil Giriş Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!E-Okul İlkokul Kayıt

E-Okul ilkokul kayıt işlemi, ilkokula yeni kayıt olacak öğrenciler için E-Okul sistemi üzerinden verilen hizmettir. Normalde çocuklarını okula kaydettirmek isteyen öğrenci velilerinin halletmesi gereken bir sürü evrak işi bulunmaktaydı. Öğrenci okula kaydolurken okula gitmeli ve okul idaresi tarafından verilen evrakların doldurulması ve daha birçok yorucu iş bulunurdu. Fakat artık E Okul ilkokul kayıt sistemi sayesinde herhangi bir evrak işi ile uğraşmaya gerek bile kalmadan, kayıt zamanları başladığında öğrencinizin kaydını E-Okul sistemi üzerinden yapmanız mümkündür. Bu sayede hem çok kolay bir kayıt dönemi geçirecek, hem de kayıt olduktan sonra E-Okul sisteminin özelliklerinden rahatlıkla faydalanacaksınız. E-Okul ilkokul kayıt sistemini kullanarak öğrencinizi okula kaydettirmek için, kayıt dönemlerinin açılmasını beklemeniz gerekmektedir. Yazımızın devamında kayıt dönemleri başladığından nasıl E Okul ilkokul kayıt yaptıracağınız ve E-Okul sistemi hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde okula yeni başlayacak olan öğrencilerin nasıl bir eğitim ve öğretim hayatı geçireceğine dair belirli bir müfredat vardır. Bu müfredata göre, öğrencilerin öğrenim hayatlarını tamamlamaları sınıf geçmeli bir sistem üzerinde kurulmuştur. Okula başlayan öğrencilerden sınıf geçerek öğrenim hayatlarını tamamlamaları beklenmektedir. Okula yeni başlayacak bir öğrenci E-Okul ilkokul kayıt olduktan sonra, öncelikle ilkokuldan öğrenim hayatına başlar. Daha sonra orta okula devam eder ve lise öğrenimi de alarak eğitim ve öğretim hayatını sonlandırır. Tabii ki öğrencinin tüm bu aşamalardan geçmesi çok kolay bir süreç sayılmaz. Bahsettiğimiz sınıf geçmesini yapmak ve öğrenimi tamamlamak için öğrencilerin belirli bir başarı düzeyi göstermeleri gerekir. Okula başlayan bütün öğrenciler, senede iki ayrı dönemi kapsayacak şekilde çeşitli derslere girerler. Bu dersler, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince hazırlanmış olan müfredata göre seçilen derslerdir. Öğrencilerin sınıf geçmeleri için bu dersleri başarı ile tamamlamaları gerekir. Bu nedenle her dönem içerisinde öğrencilere bu müfredat dersleri ile ilgili birtakım sınavlar yapılmaktadır. Öğrenciler yapılan bu sınavlarda istenilen başarıyı gösterdikleri takdirde, sınıf geçmeye hak kazanırlar. Dönem sonlarında verilen karne denilen belgede bu başarı belgelenmiş olur. Karne içerisinde öğrencinin dönemlik notları, devamsızlık durumu gibi birçok bilgiye ulaşılabilir. Tabii öğrenci velilerinin çocuklarının durumu hakkında bilgi alabilmek için sadece karne almalarını beklemeleri çok pratik bir yöntem değildir. Bu ve buna benzer birçok zorluk, E-Okul gibi bir sisteme olan ihtiyacı doğurmuştur. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığı 2007 yılında E-Okul sistemini kullanıma açmıştır. Bu sayede öğrencileri ile ilgili bilgiye ulaşmak isteyen aileler bu sistemi kullanmaya başladılar.

Ama E-Okul sisteminin tek faydası öğrenci bilgilerini içermesi değildir. Artık bu sistem sayesinde öğrencilerinizi yeni bir okula kayıt yaptırırken de birçok kolaylık ile karşılaşacaksınız. E Okul ilkokul kayıt sistemi sayesinde evrak işleri ile uğraşmadan ya da herhangi bir bağış yapmadan öğrencinizi okula kolaylıkla kaydettirme imkanına sahipsiniz. E-Okul ilkokul kayıt sistemini kullanabilmek için ise yapmanız gerekenleri yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde anlattık.

E-Okul İlkokul Kayıt Nasıl Yapılır?


E-Okul ilkokul kayıt işlemini yapabilmek için, yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi, kayıt dönemlerinin gelmiş olması gerekmektedir. Kayıt dönemleri açıldığında E-Okul ilkokul kayıt sistemi de açılacaktır ve bu sisteme E-Okul web sitesinde ulaşabilirsiniz. Sistemin web sitesine yazımızın sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. E-Okul ilkokul kayıt işlemini için öncelikle linke tıklayıp siteye gidiniz. Siteyi açtığınızda karşınıza aşağıdaki görselde görebileceğiniz türde bir web sayfası çıkacaktır.


E-Okul İlkokul Kayıt Sistemi Sayfasına Gitmek İçin TIKLAYINIZ!

E-Okul Öğrenci Bilgilendirme

E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemi, öğrenci ve öğrenci velilerini ilgilendiren konularda bilgilendirme yapmak için kullanılan sistemdir. E-Okul sistemi içerisinde öğrencilere dair birçok bilgi bulunmaktadır. Sınav sonuçlarından, karne notlara, devamsızlık kayıtlarından öğretmenlerin öğrenciler hakkındaki görüşlere kadar birçok bilgi sistemin içerisinde ulaşılabilir bir halde durmaktadır. E-Okul sisteminin açılmasının nedeni hem öğretmen ve okul idareleri üzerindeki yükleri kaldırmak hem de öğrenci ve öğrenci velilerinin, bu saydığımız türde bilgilere istedikleri zaman ulaşabilmelerini sağlamaktır. E Okul öğrenci bilgilendirme sisteminin kullanılması ile birlikte sistem amaçladığı ulaşılabilir olmaya büyük oranda ulaşmıştır. Öğrenciler ve öğrenci velileri, E Okul öğrenci bilgilendirme sistemini kullanarak istedikleri yerde ve istedikleri zamanda, sistemden öğrenci bilgilerini kontrol edebilirler. Biz her ne kadar E Okul öğrenci bilgilendirme sistemi olarak söz etsek de, aslında bu sistem için kullanılan ad E-Okul veli bilgilendirme sistemi olarak kayıtlıdır. Yazımızın devamında E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemine ve E-Okul üzerine daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
Ülkemizde hizmete sunulan eğitim ve öğretim sistemi, okula başlayan öğrencilerin, sınıf atlama yaparak ve birkaç aşamadan geçerek okulu bitirmesini öngörmektedir. Bu bahsettiğimiz aşamalar ilkokul, sonrasında ortaokul ve en son olarak da lise eğitimidir. Öğrenci eğitim ve öğretim hayatına ilk okuldan başlar ve sınıf atlayarak ilerleyerek lisede sonlandırır. Sistem bunun üzerine kurulmuştur.

Öğrenciler okula ilk başladıkları andan itibaren, her yıl içerisinde iki ayrı dönemde olmak üzere okula giderler. Bu her iki dönemde ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan okul müfredatına göre derslere girerler. Müfredata göre hazırlanan bu derslerden istenen başarı seviyeleri gösterildiğinde ise, öğrencinin bir üst sınıfa geçmesi gerçekleşir. Bu başarı ise sınavlar ile ölçülmektedir. Öğrenciler her dönem içerisinde aldıkları dersler ile ilgili bazı sınavlara girerler. Bütün bu sınavların sonuçları ise, öğrencilere dönem sonunda verilen karne isimli belgede bulunur. Dönem sonunda verilen karneler, öğrencinin o dönem içerisinde ne kadar başarı gösterdiklerinin bir özeti şeklindedir ve bu karneye bakarak öğrencinin bir sonraki sınıfa geçip geçmeyeceğine karar verilir.

E-Okul sistemi ise, bu karışık sayılabilecek sistemin içerisindeki ihtiyaçlardan dolayı doğmuştur. E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemine duyulan ihtiyaç, velilerden gelen öğrencilerin başarı durumlarını takip etme isteği ile birlikte artmıştır. Ayrıca bu sisteme öğretmen ve okul idarelerinin üzerinde binen aşırı yükten dolayı da ihtiyaç duyulmaktaydı. Bu nedenle 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul sistemini hizmete açmıştır.

E-Okul sisteminin hizmete açılması ile birlikte, E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemi de devreye girmiştir. Bu sistem sayesinde artık öğrencileri hakkında bilgi almak isteyen velilerin sürekli olarak okula gelmeleri gereği ortadan kalkmıştır. Zira E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemi içerisinde ihtiyaç duyulan neredeyse bütün bilgiler bulunmaktadır. E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemine, yani bilinen ismi ile E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaparak, öğrenciniz hakkında istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında sisteme nasıl giriş yapabileceğinize dair ayrıntıları bulabilirsiniz.

E-Okul Öğrenci Bilgilendirme Nasıl Yapılır?


E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için, öncelikle E-Okul web sitesine giriş yapmamız gerekmektedir. Yazımızın sonunda bulabileceğiniz bağlantıya tıklayarak E-Okul web sitesine gidebilirsiniz. Verdiğimiz bağlantı ile sistemin web sitesine giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi bir sayfa çıkacaktır.


Açılan sayfada görebileceğiniz gibi bazı giriş kısımları bulunmaktadır. E-Okul öğrenci bilgilendirme girişi yapabilmek için, E-Okul üzerindeki veli bilgilendirme sistemi girişini kullanmamız gerekecektir. Sistemin bu kısmı öğrenci bilgileri ile kullanıldığından, öğrenci bilgilendirmesi buradan yapılabilir. Burada öğrenci TC kimlik numarası ve öğrenci okul numarasını gerekli boşluklara yazıp giriş butonuna bastığınızda E-Okul öğrenci bilgilendirme sistemine giriş yapmış olursunuz.

E-Okul Öğrenci Bilgilendirme Sayfasına Gitmek İçin TIKLAYINIZ!

E-Okul Şifresi

E-Okul şifresi, E-Okul sistemine girip, sistemi kullanabilmek için kullanılan şifredir. E-Okul sisteminde hem öğrencileri hem de öğretmenleri ilgilendiren birçok işlem bulunmaktadır. Öğrencilere dair sınav sonuçları, not bilgileri, devamsızlık kayıtları ve öğretmenlerin öğrenciler hakkındaki görüşlerinin bulunduğu raporlar bulunmaktadır. Öğrenci velileri istedikleri zaman E-Okul şifresi kullanarak girdikleri sistemde öğrencilerinin bu bilgilerine ulaşabilmektedirler. Ayrıca öğretmenler de velilerin ulaşabildikleri bu bilgileri yine E-Okul şifresi kullanarak girdikleri sisteme işlemektedirler. Bu nedenle E-Okul şifresi tüm kullanıcılar için de önem arz etmektedir. E-Okul sistemine girebilmek için öğretmenlerin ve öğrencilerin ayrı ayrı olarak kullanacakları girişler vardır. Yazımızın devamında öğretmenlerin ve öğrencilerin ayrı olarak kullandığı bu sisteme giriş yerlerinden ve E-Okul sisteminden ayrıntılı olarak bahsedeceğiz.

Ülkemizde bireylerin hizmetine sunulmuş olan eğitim öğretim yöntemi, okula yeni başlamış olan çocukların, sınıf geçme sistemi ile birlikte bazı aşamalardan geçip okul bitirmeleri üzerine kurulmuştur. Bu bahsedilen ve çocukların geçmeleri gereken aşamalar ilkokul, devamında ortaokul ve son olarak da lise olacak şekilde belirlenmiştir. Okul hayatına başlayan çocuk eğitim öğretim sürecine öncelikle ilk okulda başlamaktadır ve sınıf geçerek ilerleme yaparak lise eğitimi ile sonlandırmaktadır. Eğitim ve öğretim yöntemimiz bu plan üzerinde inşa edilmiştir. Çocuklar okul hayatına başladıkları zamandan itibaren, her sene içinde iki ayrı zamanda olacak şekilde okula gitmektedirler. Bu zamanlar dönem olarak isimlendirilmiştir ve çocuklar Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince hazırlanmış olan eğitim müfredatına göre o dönemde dersler alırlar. Müfredata göre seçilen bu derslere girdiklerinde istenen şey, belirli bir başarı seviyesi gösterilmesidir. Bu şekilde çocukların bir diğer sınıfa geçmesine karar verilir. İstenen başarı seviyesi ise yapılan sınavlar ile ölçülmektedir. Çocuklar o dönemin içinde girmiş oldukları derslerden birtakım sınavlara girmeleri gerekir. Tüm bu sınavların devamında açıklanan sonuçlar yani notlar ise, öğrencilerin o dönemdeki başarılarını göstermektedir. Bu notlar dönemin sonunda verilecek olan karne ile belgelenmektedir. Dönemin sonunda çocuklara verilen karnelerde, çocuğun dönem içinde ne kadar başarılı olduğunu gösterilmektedir. Bu

Haberin devamı için TIKLAYINIZ

e-Posta · Başkanlık. Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş … e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Giriş … e-Okul Mobil (İl/İlçe/Kurum/Öğretmen) IOS Uygulaması İçin Tıklayınız.
BU SITEYE YURTDISINDAN ERISIM BULUNMAMAKTADIR. YURTDISI ERISIMI ICIN https://eokulyd.meb.gov.tr ADRESINI KULLANABILIRSINIZ.
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Resmi Mobil Uygulamadır. Türkiye'de örgün Eğitimde bulunan tüm çocukların …

Author Bio

No Description or Default Description Here

You must be logged in to post a comment Login

Bir Cevap Yazın