2019 Mebbis Öğretmen Girişi Gaziantep

Mebbis öğretmen giriş sayfası için tıklayın

MEBBİS öğretmen girişi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri adında bir tür uygulamaya giriş yapmak için kullanılan işlemdir. Öğretmenler için, MEBBİS öğretmen girişi işlemi kullanılarak MEBBİS sistemine giriş yapılabilir ve bu sistem sayesinde öğretmenleri ilgilendirebilecek çeşitli bilgiler kontrol edilebilir. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri, aslında kendi bünyesinde birden fazla uygulamayı barındırır. MEBBİS sayesinde öğrenciler, öğretmenler ve öğrenci velileri MEBBİS sistemi altında hizmet veren diğer uygulamalara erişebilirler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan bu servis sayesinde eğitim sistemi ile ilgili sorunların daha hızlı ve daha kolay yerine getirilmesi sağlanmıştır.

Türkiye’de eğitim sistemi dediğimizde aklımızda ilk olarak ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere üç kısım canlanmaktadır. Eğitim sistemimizdeki bu parçalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kontrol edilir. Öğrenciler okula başladıklarında her yıl, iki dönem olmak üzere çeşitli konularda dersler alırlar. Öğrencilerin bu derslerden belirli bir düzeyde başarılı olmaları amaçlanır. Bu sayede öğrenciler sınıf atlar ve bulundukları eğitim kurumundan mezun olurlar. Fakat bu durum, aslına bakılırsa anlatılandan daha karmaşık bir süreç gerektirir. Öğrencilerin yeni kayıt yaptırma durumları, okul başladıktan sonra öğrencilere verilen notlar ve devamsızlıkları ile ilgili bilgilerin kayıt altında tutulması, velilerin bu bilgilerden haberdar edilmesi ve daha birçok işlem ile Milli Eğitim Bakanlığı, yani okullar sorumludur. Bu nedenle saydığımız her bir işlem için öğretmen, okul müdürleri ve Milli Eğitim Bakanlığı şubeleri tek tek uğraşmak zorundadır. Milli Eğitim Bakanlığı da bu işlemleri daha kolay bir hale getirmek için, internet teknolojisini kullanarak MEBBİS sistemini kurmuştur. Ayrıca bu sisteme ait alt sistemleri de kullanıma açmıştır. MEBBİS öğretmen girişi ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı bu sisteme öğretmenler ulaşmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı altında çalışan ve az önce bahsettiğimiz işlemlerin internet üzerinden yapılmasına olanak sağlayan birçok web sitesi vardır. Normalde tek tek de hizmet veren bu sistemler, aslında MEBBİS’e bağlıdır. MEBBİS öğretmen girişi kullanılarak bu sisteme giriş yapabilirsiniz. MEBBİS öğretmen giriş yapmak da oldukça kolaydır. Fakat bu sisteme girmeniz direk olarak mümkün olmayabilir. Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri öğretmen girişi ile sisteme giriş yapabilmek için kullanıcı adı ve şifre edinmek gerekir. Sisteme giriş için kullanılan kullanıcı adı ve şifre bilgilerini okul müdürlüklerinden edinebilirsiniz. Eğer MEBBİS öğretmen girişi kullanarak sisteme giriş yapmak istiyorsanız, fakat daha önce bu işlemi yapmamışsanız, yazımızın devamında bulunan adımları takip ederek sisteme giriş yapabilirsiniz.

MEBBİS Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

MEBBİS öğretmen girişi üzerinden sisteme giriş yapabilmek için öncelikle MEBBİS web sitesine giriş yapmanız gerekir. Yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayarak MEBBİS’in web sitesine girebilirsiniz. Verdiğimiz linke tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi bir sayfa çıkacaktır.

MEBBİS öğretmen girişi kullanarak sisteme girmek istiyorsanız, yukarıdaki resimde görebileceğiniz kırmızı kutucuk içerisine bulunan kısmı kullanmalısınız. Burada sizden kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodu girmeniz istenmektedir. Güvenlik kodu hemen yandaki kutuda yazdığı için ulaşmanız sorun olmayacaktır. Fakat kullanıcı adı ve şifreyi okul müdürlüklerine giderek temin etmeniz gerekmektedir. Sisteme giriş yapmak için, bu şifreleri okullardan almanız zorunludur. Gerekli bilgileri edindikten sonra kullanıcı adı ve şifre kısmını elinizdeki bilgiler ile doldurun. Daha sonra giriş butonuna tıkladığınızda sisteme girişiniz tamamlanmış olacaktır. Artık istediğiniz işlemi MEBBİS öğretmen girişi kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

MEBBİS Öğretmen Girişi İçin TIKLAYINIZ!

2019 aksaray milli eğitim müdürlüğü mebbis

AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
https://aksaray.meb.gov.tr/
Müdürlüğün sitesinde; kurum rehberi, okullar, öğretmen arama, norm kadro, e-toplantı, e-forum, duyurular, istatistikler, rehberlik servisi gibi bilgi alınabilecek …
AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ – Aksaray İl Milli Eğitim …
aksaray.meb.gov.tr/www/norm-kadro-fazlasi-ogretmen-atama-is-ve…/2478
7 Ara 2015 – Kurumların onay şifreleri İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü e-posta … Eklenen personeller MEBBİS birimimiz tarafından onaylandıktan sonra kurumları …
Yeni Birimlerimizin İrtibat Bilgileri – Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü
aksaray.meb.gov.tr/www/yeni-birimlerimizin-irtibat-bilgileri/icerik/366
7 Oca 2016 – İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SANTRAL TELEFONU: 382 213 6840 … Bilal AĞIR bilgiislemegitek68@meb.gov.tr. Dahili No: 108. MEBBİS.
Duyurular – AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
aksaray.meb.gov.tr/www/duyurular/kategori/2
Taşra Teşkilatında Eğitim Öğretim Hizmetleri Sınıfı Dışındaki Diğer Hizmet Sınıflarında Görev Yapan Personelin İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu.
AKSARAY – ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
https://eskil.meb.gov.tr/
Kurumun tanıtımı, faaliyetler, duyurular ve ilçe hakkında bilgiler yer alıyor.
MEB Sertifikası (Tüm Kurumların Dikkatine) – AKSARAY İL MİLLÎ …
aksaray.meb.gov.tr/www/meb-sertifikasi-tum-kurumlarin-dikkatine/icerik/2695
24 Mar 2016 – … MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ. Ana Sayfa > Duyurular > MEB Sertifikası (Tüm Kurumların Dikkatine) … AKSARAY MEBBİS. Yayın: 24.03.2016 …
AKSARAY – SARIYAHŞİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
sariyahsi.meb.gov.tr/
AKSARAY – SARIYAHŞİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ.
İletişim – AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
aksaray.meb.gov.tr/www/iletisim.php
AKSARAY İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ. … Adres : İl Mill Eğitim Müdürlüğü Yeni Sanayi Mah. 2/E 90 … No47 Ek Valilik 3 Nolu Hizmet Binası 68100 AKSARAY.
AKSARAY – GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
https://gulagac.meb.gov.tr/
Bakan, bakanlık, sınavlar, hizmetler, mevzut, bağlantılar, okullar/kurumlar ve iletişim bilgileri yer alıyor.
aksaray meb – aksaray milli eğitim müdürlüğü Aksaray MEB – Personel
www.personelmebhaber.net/aksaray-meb-aksaray-milli-egitim-mudurlugu
Aksaray MEB – Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü Haberleri. … Açığa Alınan Öğretmenlerin MEBBİS Şifreleri… FETÖ’nün kapatılan okuluna bu afiş asıldı · FETÖ …
aksaray milli eğitim müdürlüğü mebbis ile ilgili aramalar
milli eğitim bakanlığı mebbis
mebbis uzaktan eğitim
mebbis kurumlar
aksaray meb duyurular
gülağaç meb
aksaray valiliği
aksaray okullar tatil mi
eskil meb

2019 Öğretmenler 2012 İl İçi Alan Değiştirme

Alan değiştirmek isteyen öğretmenlerin başvurdukları öğretmenler 2012 il içi alan değiştirme sisteminde görev yaptıkları alanda ihtiyaç duyulan okullarda yapılacaktır. Yıl içinde özür durumundan dolayı yer değişim yapan öğretenler bu durumdan yararlanamayacaklar. Başka bir ilde eğitim sunmak için tayin talep eden öğretmenler boş kontenjan açıklığını beklerken, bu sisteme başvurdukları takdirde tayin talebinden vazgeçiş olacaklardır. Öğretmenler 2012 il içi alan değiştirmeden yararlanabilmek için mezun oldukları alan haricinde başka bir alana da atanmış olması gerekmektedir. Birden fazla alanda öğrenimlerini bitirmeleri gerekiyor. Halen görevde yaptığı alan haricinde, farklı bir alanda yükseköğrenimini tamamlayan öğretmenler bu değişimden yararlanabilecekler. Öğretmenlerin internet üzerinden başvurularını tamamlamadan önce, mezuniyet bilgilerini, hizmet sürelerini, puanlarını incelemeliler. Herhangi bir farklılık olmamasına özen gösterilmeli ve tüm güncellemelerin kontrollerinden sonra elektronik başvuru ile alan değişikliği talep edebilirler. İşlemlerini tamamlayan öğretmenler, başvurma bilgileri ile görev yaptıkları okul müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Okul müdürlükleri tarafından geçerli şartları taşıdığı düşünülen öğretmenlerin bilgilerini ve talepleri il milli eğitim müdürlükleri tarafından onay verilmesi istenilecektir. Onay alan öğretmenler belgelerini bir yıl süre ile saklamalıdır.

Daha ayrıntılar bilgiler için gerekli her şeyi internetten araştırabilir ya da sistemlerinizden bakabilirsiniz. Kimya ve Biyoloji öğretmenleri fizik ve teknoloji alanlarına geçebilirler. Coğrafya ve tarih alanındaki öğretmenler Sosyal Bilgilere geçmesi olanaklar arasındadır. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinin Türkçe alanına geçmelerinde de alan değiştirmede geçerlidir. Hiçbir ek alana sahip olmayan öğretmenler ya da sınıf öğretmenleri dilerlerse Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği ve Teknoloji Tasarım bölümü için alan değişikliği yapabilirler. Bazı durumlarda ilkokuldan, ortaokula veya liseye geçiş bulunmamaktadır ama liseden diğer öğrenim okullarına geçebilirsiniz. Öğretmenler 2012 il içi alan değiştirme talebinde bulunan öğretmenler, tercih yaparken kendi bulundukları il sınırları içerisinde en fazla 25 öğrenim yerini tercih edebilirler. Alan değişikliği için başvuran öğretmenlerin, alan değişiklikleri ve tercihleri de göz önüne alınarak hizmet puanı yönünden mütehakkim olanlar, talep duyulan eğitim kurumlarına bildirilecektir. Başka bir meslektaşı ile eşit puanlara sahip öğretmenlerin hizmet sürelerine göre öncelik tanınacaktır.