kurum sendikali olunca mebbise işleniyor mu

MEB PERSONELİ Mebbis Tefbis E Okul Giriş PERSONEL MEB HABER
www.personelmebhaber.net/…/2013-2014-gretim-yili-haftalik-h86459.html%2023.0…
MEB PERSONELİ Mebbis Tefbis E Okul Giriş PERSONEL MEB HABER. 30 Temmuz 2016 …. FLAŞ HABER. Müdür Yardımcılığı Atamalarına Mülakat Geliyor …
Öğretmenlere 1 Yeni Sınav Görevi Var Ve Ücreti! Arama Sonuçları – Meb
www.personelmebhaber.net/index.php?m=arama&page=20&q…auth…
Sendika kurulduktan sonra birincisi gerçekleştirilen toplantıya. …. Meb Talep Az Olunca Öğretmenlere Verilecek Bu Ücreti Artıracak! 16 Ekim 2014, 12:35 0 …
öğretmen Ek Ders ücreti Ne Zaman Yatar Arama Sonuçları – Meb …
www.personelmebhaber.net/index.php?m=arama&page=33&q…auth…
MEB müdür yardımcıları için ek ders ücreti ödemesi var mı, meb müdür yardımcıları … ​Eğitim-Bir-Sen ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Kurum İdari Kurulu (KİK) … Malum yandaş sendikanın hükümetin teklifinin bile altındaki bir sözleşmeye attığı … Meb Talep Az Olunca Öğretmenlere Verilecek Bu Ücreti Artıracak!
667 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin tam metni – Personel
www.personelmebhaber.net/…/667-sayili-kanun-hukmunde-kararnamenin-tam-metni…
23 Tem 2016 – a) Ekli (I) sayılı listede yer alan özel sağlık kurum ve kuruluşları,. b) Ekli (II) … kurumları,. d) Ekli (V) sayılı listede yer alan sendika, federasyon ve konfederasyonlar, … Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yerine getirilir. (3) Milli … Bu şekilde yerleştirilen öğrenciler, mezun oluncaya kadar vakıf yükseköğretim.
Yeni Atanan öğretmenlere Ilk Ders Tavsiyeler Arama Sonuçları – Meb …
www.personelmebhaber.net/index.php?m=arama&page=20&q…auth…
​Eğitim-Bir-Sen ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan Kurum İdari Kurulu (KİK) Nisan 2014 … Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Yeni Atamalar! … Meb Talep Az Olunca Öğretmenlere Verilecek Bu Ücreti Artıracak! … Reklam filminde ‘Zaman Özgürlük Zamanı’ teması işleniyor. …. ADAY ÖĞRETMENLERE SENDİKA BASKISI!
Öğretmenlerin İl Dışı Yer Değiştirmeleri Nasıl Yapılacak? – Personel
www.personelmebhaber.net/…/ogretmenlerin-il-disi-yer-degistirmeleri-nasil-yapilacak…
5 Haz 2015 – Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer … 4- Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında …. sanatlar, müzik ve beden eğitimi alan öğretmenleri aynı tür eğitim kurumlarını tercih …. İllere ve Sendikalara Göre Açığa Alınan Öğretmenlerin.
Fatih Projesi’nde Hüsrana Döndü – Personel
www.personelmebhaber.net/arsiv/fatih-projesinde-husrana-dondu-h723.html
20 May 2015 – Pilot uygulamada “Tabletler amaca hizmet ediyor mu?” sorusu … Diğer dersler genelde kitaplardan işleniyor. … Böyle olunca verimsiz kaldı.

KİTAP SEÇİM MODÜLÜ

MEBBİS üzerinden kullanıma sunulan kitap seçim modülü ilköğretim okullarında öğrencilere ücretsiz bir şekilde dağıtılan kitapların tüm aşamalarında kullanılmaktadır. Kitapların ücretsiz bir şekilde dağıtıma başlanmasıyla bile kolay bir şekilde yönetim sağlanması amacıyla özel olarak kitap seçim modülü oluşturulmuş ve bu modülün aktif bir kullanımı sağlanmıştır.

MEBBİS üzerinden yapılacak işlemler sayesinde kitapların aşama aşama tüm işlemleri görülebilmektedir. Sadece takip için değil kitaplarda ihale süreci sonrasında yayınevi ve baskı sürecindeki kontrollere kadar tüm detaylar öğrenilebilmektedir. Yayıncı tarafından da desteklenen ve bilgi girişi yapılan kitap seçim modülü bu açıdan oldukça önemlidir.

Kitap seçim modülü Türkiye’deki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı müdürlükler tarafından kullanılan bir modüldür. Öğrenci kitaplarının seçiminden basımına, dağıtımından kullanımına kadar tüm süreçleri içeren kitap seçim modülü online olarak erişilebilir durumdadır. Kitap seçimi modülüne isteyen kişilerin resmi web sayfasında yer alan modüller bölümünden kitap seçim modülü seçmesi yeterli olacaktır.

Kitap seçim modülü seçilmesinin ardından ise kişilerin giriş yapabilmesi adına özel bir giriş ekranı açılır. Kişilerin kitap seçim modülünü kullanabilmesi için yetkilendirilmiş üyelik bilgilerini açılan giriş bölümüne girmesi ve sistemi erişim sağlaması gerekmektedir. Kitap seçim modülünün kullanıma sunulması öğrencilerin kitap ile ilgili işlemlerini çok daha kısa sürede ve pratik bir şekilde çözümlenmesini sağlamaktadır. Dönem aralarında yapılan bu işlemler ile birlikte yeni dönem için gerekli kitapların basımı ve dağıtımı gerçekleştirilmektedir.

ÖĞRETMENEVLERİ FAALİYET MODÜLÜ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan MEBBİS sistemi pek çok modülün oluşturulmasında ve kullanıma sunulmasında önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Öğretmen, yönetici ya da öğrenciler tarafından kullanılan çeşitli modüller MEBBİS üzerinden ulaşılabilir durumdadır.

MEBBİS’te yer alan modüllerden bir tanesi de öğretmenevleri faaliyet modülüdür. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmete sorulan öğretmen evleri ile ilgili tüm bilgiler ve işlemler öğretmenevleri faaliyet modülü üzerinden yürütülmektedir. Böyle bir modülün kurulması tesislerin kolay bir şekilde yönetilmesini sağlarken tek bir merkez üzerinden tüm öğretmenevlerinin de kontrol edilmesini kolaylaştırmaktadır.

öğretmenevleri faaliyet modülü ile birlikte öğretmenevlerindeki gelir gider tabloları, veri girişleri gibi bilgilerin eklenmesi ve online olarak işlemlerin yapılmasını amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından özellikle yönetimi yapılan öğretmenevi faaliyet modülü yoğun bir kullanıma sahiptir. Özellikle yaz aylarında vatandaşların daha çok kullandığı öğretmenevi faaliyet modülü ile birlikte hem kişilerin barınma konusundaki ihtiyaçları giderilmekte hem de modül üzerinden sağlanan veriler ile birlikte öğretmen evlerinin yönetimi sorunsuz ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Öğretmenevleri faaliyet modülü hakkında bilgi almak ya da modül üzerinden işlem yapmak isteyen kişilerin MEBBİS üzerinden açılan sayfaya erişim sağlaması yeterli olacaktır. Tüm modüllerin giriş noktası MEBBİS olduğu için kişilerin öğretmenevleri faaliyet modülünde de yine MEBBİS resmi sayfasını ziyaret etmesi gerekecektir. Sayfa üzerinden yapılan işlemlerde herhangi bir ücret ödenmezken sadece yetkili kişiler tarafından modüllerin kullanabildiği unutulmamalıdır. https://mebbis.meb.gov.tr/ üzerinden modül kullanılabilir.