Kurum MEBBİS Yöneticilerinin Dikkatine

Kurum MEBBİS Yöneticisi Dikkatine duyuru ile Kurum MEBBİS Yönetici görevinden bahsedilmiş ve MEBBİS Yönetici Modülü kullanımı dokumanı yayınlanmıştı. Duyurunun yayınladığı tarihten itibaren MEBBİS Yönetici Modülü Kurum MEBBİS Yöneticilerine açıktır.

MEBBİS kullanıcıları için ilk girişte kullanıcı güncelleme ekranı açılmış ve kullanıcının bilgilerinin güncellenmesi sağlanmıştır.

Aşağıdaki hususların tekrar açıklanmasında fayda görülmektedir.

1-) Kurum MEBBİS Yöneticisi kurum müdürüdür. Ancak resmi yazı ile bir başka personele devredebilir.

2-) Kurum MEBBİS Yöneticilerine MEBBİS üzerinde Yönetici Modülü yetkileri açıktır, başka alt kullanıcılar tanımlayabilir.

3-) Kurum MEBBİS Yöneticisi alt kullancılara görevi ile ilgili yetkileri verir. Fakat Yönetici Modülü yetkilerini asla vermemelidir.

4-) Kurum MEBBİS Yöneticisi ve diğer tüm MEBBİS kullanıcıları şifrelerini asla başka kişilerle paylaşmaz, ortak kullanmaz.

5-) MEBBİS üzerinde tanımlanmış her kullanıcı tek kişiye aittir.

6-) Kullanıcının yaptığı tüm işlemler kullanıcı adı tabanlı kayıt altına alınmaktadır. Hangi bilgisayardan yapıldığı önemli değildir, hangi kullanıcı tarafından yapıldığı önemlidir.

7-) Kullanıcı görev, yetki ve sorumlulukları tanımlama bilgilerinde girilmiş olan TC Numarası ve Cep Telefonu Numarası sahibine aittir.

😎 Yapılan işlemler soruşturmaya konu olduğunda, kullanıcı sahibi sorumludur.

9-) Hiçbir kullanıcı adı ortak kullanılmamalıdır. Her kişiye ayrı kullanıcı tanımlanmalıdır. Kurum içinde alt kullanıcıları tanımlamak Kurum MEBBİS Yöneticisi görevidir.

***
Sistem üzerinde yapılan incelemede çok sayıda kurumun halen MEBBİS > Yönetici Modülü ekranını kullanmadığı görülmüştür.

Bu modülün kullanımı kullanıcı sayısı 1 olan kurumlarda zorunlu olmamakla birlikte yukarıda sayılan kurallar çerçevesinde en az 2 kullanıcı bulunan kurumlarda kullanılması gerektiği görülmektedir.

aciga alinanlar mebbis

MEBBİS Öğretmen Giriş – Açığa ve görevden alınan öğretmenler nasıl …
www.ajanshaber.com/mebbis-aciga-alinan-ogretmenler-nasil-ogrenilir…/372963
6 gün önce – MEBBİS öğretmen giriş nasıl yapılır? Açığa alınan öğretmenlerin isimleri ve illeri açıklandı mı, nasıl öğrenilir? istanbul, ankara, izmir Meb hangi …
MEBBİS Giriş (2016) – Açığa alınan öğretmenlerin isimleri açıkladımı …
www.ajanshaber.com/mebbis-aciga-alinan-ogretmen-ogrenme-haberi/372114
21 Tem 2016 – MEBBİS öğretmen giriş açığa alınan öğretmenlerin isimleri açıklandımı, nasıl öğrenilir? istanbul, ankara, izmir Meb hangi iller ve okullardaki …
MEBBİS görevden alınan öğretmenlerin kontrolü yapılıyor mu …
www.cagdasses.com/…/mebbis-gorevden-alinan-ogretmenlerin-kontrolu-yapiliyor-m…
21 Tem 2016 – MEBSİS’ten açığa alınıp alınmadığını öğretmenler öğrenebilir mi? Açığa alındığımı nasıl öğrenirim? Açığa alınanların isim listesi? Gibi soruların …
MEBBİS Görevden Alınan Öğretmenlerin Kontrolü Yapılıyor mu?
www.mebpersonel.com/…/mebbis-gorevden-alinan-ogretmenlerin-kontrolu-yapiliyor…
21 Tem 2016 – MEBBİS sistemine giriş yaprak MEB tarafından açığa alınıp görevden alınıp alınmadığınızı kontrol edebilirsiniz. MEB tarafından FETÖ/ PDY …
Öğretmenler, Açığa Alınıp Alınmadığını Nasıl Öğrenebilir?
www.ogretmenlerhaber.com/…/ogretmenler-aciga-alinip-alinmadigini-nasil-ogrenebili…
21 Tem 2016 – Açığa alınmadığınızdan emin olmak için Mebbis’e bakabilirsiniz. Mebbis’te … Açığa alınan 15 bin Öğretmenin sendikaları ise şöyle:(net değil)
Hangi Öğretmenler Açığa Alındı? Açığa Alındığınızı Nasıl …
www.ogretmenlerhaber.com/…/hangi-ogretmenler-aciga-alindi-aciga-alindiginizi-nasi…
22 Tem 2016 – Açığa alınıp alınmadığınızı MEBBİS e bakarak öğrenenemezsiniz, bunu … Açığa alınan öğretmenlerin FETÖ terör örgütü ile bağlantı kurmak, …
Görevden açığa alınan lisansı iptal edilen öğretmenler isim listesi …
www.abchaber.com/…/gorevden-aciga-alinan-lisansi-iptal-edilen-ogretmenler-isim-list…
3 gün önce – MEB’de açığa alınarak görevden alınan öğretmenler ile lisansı iptal edilen … Görevden alınan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı’nın MEBBİS …
Açığa Alınan Öğretmenin MEBBİS Bilgilerinde…MEB AÇIĞA ALINAN …
www.ogretmendiyari.com/…/aciga-alinan-ogretmenin-mebbis-bilgilerindemeb-aciga-…
22 Tem 2016 – MEB AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMEN SAYISI 21 BİN 738’E ULAŞTI … MEBBİS giriş 2016 ile açığa alınan öğretmenlerin isimleri nasıl öğrenilir?
Hangi Öğretmenler Açığa Alındı! Açığa Alınan Öğretmenler Kimler?
www.gazeteegitim.com/…/hangi-ogretmenler-aciga-alindi-aciga-alinan-ogretmenler-k…
20 Tem 2016 – Açığa alınan öğretmen nasıl öğrenecek? … Eğer Mebbis’e girebiliyor ve herhangi bir değişiklik görmüyorsanız açığa alınmamışsınızdır.
MEBBİS giriş – Açığa alınan öğretmenlerin listesi nasıl öğrenilir? | palo …
www.palo.com.tr/…/mebbis-giriş-açığa-alınan-öğretmenlerin-listesi-nasıl-öğrenilir-17…
22 Tem 2016 – Sosyal medya üzerinden birçok insan açığa alınan öğretmenlerin listesini … ulaştırılıyor ve bu öğretmenlerin MEBBİS’e girişleri engelleniyor.

Bakanlıktan MEBBİS Kullanıcılarına Uyarı

 

Kimden: Yönetim Bilgi Sistemleri Dairesi
Mesaj: Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) İnternet Uygulamalarına Hoşgeldiniz…
Önemli Uyarı Kullanıcıların aynı anda aynı kullanıcı ile başka bir sistemden giriş yapması durumunda, sistem diğer kullanıcının oturumunu sonlandıracaktır.
Ortak kullanıcı ile çalışan birimlerin ayrı Mebbis kullanıcısı alması gerekmektedir. İl-İlçe Mebbis Yöneticileri bu kapsam dışındadır.
Yönetici Modülü Yetkilendirme Yönetici Modülü Yetkileri KURUM kodlu kullanıcıların girebileceği şekilde düzenlenmiştir.
Kurumlara E-okulda olduğu gibi yetkilendirme yapılabilir. Birden fazla kullanıcı ile çalışan kurumlar yönetici modülünü kullanarak her bir kullanıcıya özel tanımlama yapabilirler. Kullanıcı tanımlama sayfasında bulunan raporlar bölümünden Kullanıcı Açma ve Teslim Formu yazdırabilirler.

MEBPERSONELİ.COM / ÖZEL