2017 Temmuz Maaş Zammı Ne Kadar Olacak?

93 views Leave a comment

Yılın ilk dört aylık döneminde gerçekleşen enflasyon artış oranı ve son 10 yılın ilk altı ayına ilişkin enflasyon rakamlarına göre, kamu görevlilerinin aylık ücretlerine bu yıl Temmuz ayında enflasyon farkı artışı yapılacak. 
2017 yılı Temmuz maaş zammına ilişkin belirleme
2015 yılında imzalanan Toplu Sözleşmeye göre, 1 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olarak maaş katsayıları %4 oranında artacak ve 2017 yılı ilk altı ayına ilişkin enflasyon artış oranının %3’ten fazla çıkması durumunda fazla çıkan kısım da %4’e eklenecek.
Yılın ilk dört aylık enflasyon
TÜİK tarafından açıklanan 2017 Nisan ayı enflasyon rakamlarına göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yılın ilk dört aylık döneminde %5,71 oranında artış göstermiş olduğundan, yılın Mayıs-Haziran aylarında enflasyon rakamları sabit kalsa bile maaş katsayılarına Temmuz’da %2,71 oranında enflasyon farkı artışı yapılacak.
Böylelikle, %4 oranındaki genel maaş zammı ile birlikte 1 Temmuz’da aylık maaşların artış oranı %6,71 seviyesine ulaşacak. (Mayıs ve Haziran aylarında enflasyon sabit kalırsa)
Son 10 yılın ilk altı ayında durum
Son 10 yılın; ilk dört aylık dönemleri sonunda, Mayıs-Haziran aylarında ve ilk altı aylık dönemleri sonunda gerçekleşen enflasyon artış oranları şöyle:

Haberin devamı için TIKLAYINIZ

%4 oranındaki genel maaş zammı ile birlikte 1 Temmuz'da aylık maaşların … Sözleşmeye göre, 1 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olarak maaş …
2017 yılı Temmuz maaş zammına ilişkin belirleme 2015 yılında imzalanan Toplu Sözleşmeye göre, 1 Temmuz 2017 tarihinden geçerli olarak …
Bu rakam yüzde 3 olan memur ve emeklisinin maaş zammını aştığı için … Ocak 2017 itibarıyla yüzde 3 zam alan memur ve memur emeklileri, …

Author Bio

No Description or Default Description Here

You must be logged in to post a comment Login

Bir Cevap Yazın